Юридичний портал про Владу України





Головна Полтавська Область Реєстрація Вхід
Меню

Google AdSens

Пошук по сайту

Статистика
Яндекс.Метрика

Партнери

Полтавська область — адміністративно-територіальна одиниця України, утворена 22 вересня 1937 року. Розташована у середній частині Лівобережної України. Більша частина області лежить у межах Придніпровської низовини. На півночі межує з Чернігівською та Сумською, на сході з Харківською, на півдні з Дніпропетровською та Кіровоградською, на заході з Київською та Черкаською областямиУкраїни. Протяжність території з півночі на південь 213,5 км., а із заходу на схід 245 км.


Герб Полтавської області — символічний знак, що виражає історичні й духовні традиції Полтавщини. Разом із прапором становить офіційну символіку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Полтавської області.

Герб увінчаний п'ятибаштовою короною і обрамований гілками калини, оповитими синьо-жовтою стрічкою. Над короною — напис «Полтавщина». Щит розділений на чотири частини малиновим ромбом, перетятим срібно-лазуровим хвилястим поясом. В першій частині щита в лазуровому полі золотий лапчастий хрест. В другій — в золотому полі червона підкова. В третій — в золотому полі червоне серце. В четвертій — в лазуровому полі золотий сніп пшениці. В першій частині ромба — золотий лук, супроводжуваний двома золотими зірками, в другій — золоті ворота з трьома баштами, супроводжувані двома золотими зірками.

— Лук зі стрілою та зірки — елементи які входили до гербів Полтави, Пирятина, вказують на історичну роль краю в обороні рідних земель, а також на м. Полтаву, як адміністративний центр області.

— Міські ворота з трьома баштами та флагштоками — елемент найстаршого із гербів, основний елемент герба м. Лохвиці вказує на міцність, могутність, недоторканість краю, козацькі традиції.

— Хвиля води — елементи гербів м. Комсомольська, Кременчука, символізує багатство водних просторів області.

— Козацький хрест — символ на історичних прапорах Полтавських полків, та елемент гербів міст Миргорода, Зінькова.

— Підкова — поширений елемент родових гербів України — символ щастя, добра, любові, злагоди.

— Серце — елемент герба гетьмана П.Полуботка, В.Кочубея, поширений елемент гербів України, символізує Полтавщину як серце України, її велич, духовність, землю що надала життя видатним діячам світового значення.

— Сніп — уособлює природне багатство, родючість земель, працьовитість її мешканців, національні традиції краю.

— Корона — могутність, стійкість, велич і слава.

Прийняті кольори:

— Малиновий — найбільш розповсюджений колір козацьких прапорів — могутність, хоробрість.

— Лазуровий — боротьба за свободу, надія.

— Золотий — сонце, світло, добробут, доброта, робота, гідність.


Прапор Полтавської області є символом, що відображає історію й традиції області. Ратверджений 10 лютого 2000 року рішенням XI сесії обласної ради XXIII скликання і являє собою на синьому полотнищі жовтий козацький хрест. Співвідношення сторін 2:3.

В композицію прапора внесено зображення козацького хреста, основного елементу герба Полтавської області, який включено з історичних мотивів, коли на зразок нинішнього територіального утворення в середині XVIII століття ряд полків (Кременчуцький, Пирятинський, Гадяцький, Зіньківський, Хорольський) були об'єднані навколо Полтавського полку, прапор якого мав темно-синій колір з козацьким хрестом.

Синій колір - стійкий, сильний, вірний, надійний (за геральдичними правилами XVIII століття - боротьба за свободу).

Проект прапора було розроблено Українським геральдичним товариством й надіслано ще на конкурс на герб області 1997-1998, а потім і на новий конкурс на прапор. Та найцікавіше, що автором проекту вказали ... місцевого чиновника Євгена Ширая, який зробив плагіат з проекту УГТ, а вся відмінність полягала у трішки меншому розмірі хреста. Конкурс на проект прапора Полтавської області виявився типовим прикладом зловживань і шахрайства.

Прізвисько: Полтавщина
Країна: Україна
Утворена: 22 вересня 1937 року
Код КОАТУУ: 53000
Населення: 1621207
Площа: 28748 км²
Густота населення: 56,29 осіб/км²

Телефонні коди: +380-53
Обласний центр: Полтава
Райони: 25
Міста:

Обласного значення: 5
Районного значення: 10 
Райони в містах: 5
Смт: 21
Села: 1783
Селища: 43
Селищні ради: 21
Сільські ради: 467
Інтернет-домени: poltava.ua; pl.ua

Обласна влада
36000, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45
Веб-сторінка: http://www.oblrada.pl.ua http://www.adm-pl.gov.ua
Рада: Полтавська обласна рада
Детальніше Ви можете дізнатись на:

© 2024