Юридичний портал про Владу України





Головна Одеська Область Реєстрація Вхід
Меню

Google AdSens

Пошук по сайту

Статистика
Яндекс.Метрика

Партнери

Оде́ська о́бласть — область в Україні. Обласний центр: місто Одеса.
Систематичне заселення та господарське освоєння території, на якій розташована Одеська область, почалось на початку XIX ст. До середини 30-х років переселенський рух був в основному землеробського характеру, однак швидке зростання міст та зменшення вільних резервів державних земель посилили роль неземлеробського міграційного руху до міст.

Див. також — Первинні поселення бессарабських німців.

Надзвичайно важливим чинником, що сприяв господарському освоєнню та заселенню краю, було будівництво залізниць. Це значно покращило транспотрно-георгафічне положення Одеси і разом з наявністю різних видів сільськогосподарської сировини мало вирішальний вплив на швидкий розвиток обробної промисловості міста.

Одеська область була утворена Постановою IV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету XII скликання від 9 лютого 1932 р. 27 лютого 1932 року було утворено Одеську область у складі Української РСР. В 1956 році до її складу увійшла територія колишньої Ізмаїльскої області (територія від Дністровського лиману до р. Дунай)..


Герб Одеської області є символом Одеської області, затверджений 21 липня 2002 року.
Герб подається на іспанському щиті. Основне синє поле оточене широкою червоною каймою (бордюром). Головна гербова фігура — одеський срібний якір-кішка. На бордюрі горішня центральна фігура — золотий сніп колосся, обабіч ідуть шість золотих якорів, у центрі внизу — виноградне гроно. Довкола щита розміщено золотий вінок колосся, переплетений виноградною лозою.

Якір символізує надію та порятунок. Якір-кішка — символ торговельного мореплавства, зв'язок річкових та морських комунікацій. Якорі на бордюрі символізують військове значення та судноплавну базу. Сім якорів (якір-кішка та шість у бордюрі) відповідають кількості портів Одещини. Сніп хліба символізує багатство та єдність людей, як колосків у снопу. Він є знаком хліборобства і степової частини Одеської області (давній герб Балти — золотий сніп у синьому полі).

Виноградне гроно символізує спільну ідею, внутрішню згоду. Символ відображає південну частину Одещини (знак Білгорода-Дністровського — виноградна лоза у червоному полі), а також виноградарство та виноробство.

Автори гербу: П. В. Бондаренко, М. В. Мурманов та художники Г. Ш. Фаєр і Л. Л. Брук.


Прапор являє собою полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3 з вертикальним розташуванням рівновеликих смуг: жовтої, синьої та білої. У центрі на синій смузі вміщено герб області (без вінка).

Прізвисько: Одещина
Країна: Україна
Утворена: 9 лютого 1932 року
Код КОАТУУ: 51000
Населення: 2 469 000
Площа: 33310 км²
Густота населення: 74 осіб/км²

Телефонні коди: +380-48
Обласний центр: Одеса
Райони: 26
Міста:

Обласного значення: 7
Районного значення: 12 
Райони в містах: 8
Смт: 33
Села: 1113
Селища: 23
Селищні ради: 32
Сільські ради: 439
Інтернет-домени: odessa.ua; od.ua

Обласна влада
65032, м. Одеса, проспект Шевченка, 4
Веб-сторінка: http://www.odessa.gov.ua
Рада: Одеська обласна рада


Детальніше Ви можете дізнатись на:

© 2024