Юридичний портал про Владу України





Головна Тернопільська Область Реєстрація Вхід
Меню

Google AdSens

Пошук по сайту

Статистика
Яндекс.Метрика

Партнери

Тернопільська область — адміністративно-територіальна одиниця України. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини, південну Волинь та західне Поділля. У географічному — розташована на Подільській височині, з південна межа Тернопільської області проходить по річці Дністер, східна — по Збручі.

Площа — 13800 км2 (2,3 % території України), 1105,4 тис. мешканців (2007), у тому числі 341 000 міських (28,9 %) і 831 000 сільських. У області 18 міст, 17 смт., 1020 сільських населених пунктів, 17 районів, 580 сільських рад. Національний склад населення, за переписом 2001: українців — 97,8 %, росіян — 1,2 %, поляків — 0,3 %, білорусів — 0,1 %.

Край є одним із найпривабливіших для туристів. На території області знаходиться найдовша в Європі карстова печера Оптимістична завдовжки в 220 кілометрів, а також одне з «Семи природних чудес України» — Дністровський каньйон. Також Тернопільщина відома Почаївської лаврою та чудотворною іконою у Зарваниці. За кількістю замків (34) займає 1-ше місце в Україні.



Герб Тернопільської області — один із символічних знаків Тернопільської області.

Герб: у синьому полі навхрест золоті меч (вістрям додолу) та ключ (вушком вліво, борідкою вниз), над ними – три срібні вежі. Щит може накладатися на золотий пшеничний сніп, декоративні гілки, перевиті малиновою стрічкою й увінчані золотим Тризубом. Герб затверджений рішенням Тернопільської обласної ради від 21.12. 2001 № 317 з доповненнями, внесеними її рішенням від 18. 11. 2003 № 203. Згідно з «Положенням про зміст, опис і порядок застосування символіки Тернопільської області», меч і ключ на гербі відображають історичну роль краю у захисті українських земель та Європи від нашестя завойовників із прадавніх часів. Три фортечні вежі символізують три історичні землі, з частин яких сформована сучасна Тернопільська область, — Галичину, Волинь і Поділля, і характеризують один із найважливіших історичних факторів регіону в якому зосереджено найбільшу кількість оборонних замків України.

Малий герб — це заокруглений знизу синій щит. У главі щита — три срібні (білі) вежі з відчиненими воротами, в яких золотий цоколь і золоті бійниці. В кожної вежі — три бланки. У центральній частині щита — навхрест золоті меч (вертикально, вістрям донизу) і ключ (горизонтально, вушком вліво, борідкою донизу). Великий герб складається з малого герба і допоміжних позащитових елементів: щита, накладеного на пшеничне колосся, декоративних гілок українського орнаменту та малинових стрічок девізу, що увінчані золотим тризубом.


Прапор Тернопільської області є офіційним символом Тернопільської області, який наслідує історичну традицію використання регіональної символіки, атрибутом місцевих органів самоврядування та виконавчої влади.

Спершу у грудні 2001 року затверджено прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3, яке складалося з двох горизонтальних смуг — жовтої і синьої у співвідношенні 1:2. На жовтій смузі — три білих вежі з відчиненими воротами. На синій — посередині жовтий вертикальний меч руків'ям догори і горизонтальний жовтий ключ борідкою донизу і направо.

Однак після зауважень Українського геральдичного товариства щодо герба новим рішенням від 18 листопада 2003 року змінено й прапор області.

Прапор: прямокутне синє полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, посередині покладені навхрест жовті меч і ключ, над ними — три білі вежі.

Прізвисько: Тернопільщина
Країна: Україна
Утворена: 4 грудня 1939 року
Код КОАТУУ: 61000
Населення: 1138500 (2005)
Площа: 13823 км²
Густота населення: 82,5 осіб/км²

Телефонні коди: +380-35
Обласний центр: Тернопіль
Райони: 17
Міста:
Обласного значення: 1
Районного значення: 17 
Смт: 17
Села: 1019
Селища: 1
Селищні ради: 17
Сільські ради: 580
Інтернет-домени: ternopil.ua; te.ua

Обласна влада
46021, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8
Веб-сторінка: http://www.adm.gov.te.ua
Рада: Тернопільська обласна рада
Детальніше Ви можете дізнатись на:

© 2024